خانه » احکام

احکام

پول دريافتى جهت بازديد از سايت هاى تبليغاتى

احکام پول دريافتى جهت بازديد از سايت هاى تبليغاتى س: برخى سايتهاى تبليغاتى براى اينکه تعداد بازديد کنندگانشان بالا برود، بابت بازديد ما از تبليغاتشان، مقدارى پول پرداخت مى کنند، و از اين راه با بالا رفتن تعداد بازديد کنندگان، از شرکت هاى توليدى ... ادامه مطلب »

خريد و فروش وسايل مشترک بين قمار و غير آن

احکام خريد و فروش وسايل مشترک بين قمار و غير آن س: من فروشنده انواع صنايع دستى هستم تخته شطرنجى را خريد و فروش مى کنم که تماماً خاتم کارى شده و در وحله اول جنبه تزئينى دارد و چنانچه کسى هم بخواهد مى ... ادامه مطلب »

خريد کتاب و داخل شدن در چرخه بازاريابى هرمى

احکام خريد کتاب و داخل شدن در چرخه بازاريابى هرمى س: يک شرکت داخلى فروش کتاب، براى عضويت مبلغى دريافت مى کند و در ازاى آن کتاب هاى درخواستى را با پست مجانى ارسال مى کند. همچنين اگر هر عضو، افراد ديگرى را به ... ادامه مطلب »

مشارکت در شرکت هاى سرمايه گذارى مولد

احکام مشارکت در شرکت هاى سرمايه گذارى مولد س: شركتى براى انجام فعاليتهاى اقتصادى ـ توليدى در زمينه هاى مشخص كشاورزى، صنعتى و خدماتى اقدام به جمع آورى سرمايه با عرضه سهام به سرمايه گذاران و در قالب عقود اسلامى جعاله، صلح، مضاربه و ... ادامه مطلب »

واسطه گرى در خريد و فروش اجناس بدون ردّ و بدل شدن نقدينگى

احکام واسطه گرى در خريد و فروش اجناس بدون ردّ و بدل شدن نقدينگى س: آيا شخصى که به صورت واسطه اى معامله مى کند حتى اگر وجهى را مبادله نکند و صرفاً به دليل خوش سابقه بودنش معامله بدون وجه انجام مى دهد ... ادامه مطلب »

آيا زن و مرد مى توانند خودشان صيغه ازدواج را به فارسى بخوانند، يا اينكه بايد وكيل بگيرند تا عربى خوانده شود؟

⁉️سؤال : آيا زن و مرد مى توانند خودشان صيغه ازدواج را به فارسى بخوانند، يا اينكه بايد وكيل بگيرند تا عربى خوانده شود؟ پاسخ: 🔰🔰 💠آيات عظام امام، خامنه اى، سيستانى، صافى، مكارم، نورى و وحيد: ⬅️اگر نمى توانند خودشان به صورت عربى ... ادامه مطلب »

باطل کردن قضای روزه ی رمضان قبل از ظهر و بعد از ظهر چه حکمی دارد؟

🌺سوال: باطل کردن قضای روزه ی رمضان قبل از ظهر و بعد از ظهر چه حکمی دارد؟ — 🌺پاسخ: 👈 آیت الله خامنه ای : اگر پیش از ظهر باشد، اشكال ندارد؛ ولى خوردن آن بعد از ظهر جایز نیست و اگر چنین كند، ... ادامه مطلب »

آیا نماز خواندن جلوتر از مقبره امام علیه السلام جایز است ؟

🍀سوال: آیا نماز خواندن جلوتر از مقبره امام علیه السلام جایز است ؟ 🍀پاسخ: آیت الله خامنه ای:‌ نماز گزار باید در هنگام نماز جلوتر از قبر پیغمبر صلی الله علیه و آله و امام علیه السلام نایستد؛ ولی مساوی قبر اشکال ندارد . ... ادامه مطلب »

پستی و بلندی محل سجده تا چه حدی جایز است؟

🍀سوال : پستی و بلندی محل سجده تا چه حدی جایز است؟ 🍀پاسخ : در مورد سجده شرط است که محلی که در سجده پیشانی بر روی آن قرار می‌گیرد، نسبت به مکانی که زانوها در آن مکان مستقر می‌شود، یا باید کاملاً صاف ... ادامه مطلب »

⁉️رفت و آمدهای

⁉️رفت و آمدهای خانوادگی با اشخاصی که به طهارت و نجاست در خوردن و آشامیدن و مانند آن اهمیت نمی‏دهند، چه حکمی دارد؟ ✅ به‌طور کلّی در مورد طهارت و نجاست، حکم دین اسلام این است که هر چیزی که یقین به نجاست آن ... ادامه مطلب »