خانه » اسلام شناسي

اسلام شناسي

🔻 بصيرت حقيقی،

🔆 #علامه_مصباح_یزدی: 🔻 بصيرت حقيقی، #نوری است كه بايد خداوند آن را إعطا كند؛ نور هدايت از خداست و تا او نور ندهد، کسی صاحب اين نور نمی‌شود: وَمَن لَّمْ يَجْعَلِ اللَّهُ لَهُ نُورًا فَمَا لَهُ مِن نُّورٍ؛«و كسي كه خدا نوري براي او ... ادامه مطلب »

🔻 درحقيقت، درصورت كسب #بصيرت، انسان صاحب نوعی معرفت، شناخت و نورانیت باطنی می‌شود

💢 #علامه_مصباح_یزدی: 🔻 درحقيقت، درصورت كسب #بصيرت، انسان صاحب نوعی معرفت، شناخت و نورانیت باطنی می‌شود که در مواقعی كه ابهام بر جامعه سايه می‌افکند (به‌ويژه در زمان فتنه)، او می‌تواند حق را از باطل #تشخیص دهد و در دام شیاطین انس و جن ... ادامه مطلب »

⭕️مردم نخواستند…

⭕️مردم نخواستند… #علامه_مصباح_یزدی: 👈 پيغمبر، پيغمبر درستي بود. دين هم دين درستي بود اما همه مردم نخواستند. همه مردم که مي‌گوييم معناي آن اين نيست که 99% خواستند و 1% نخواستند؛ شايد عکس اين اولي باشد و شواهد زيادي در تاريخ از صدر اسلام ... ادامه مطلب »

عقل، قوه‌ی نگهدارنده‌ی وجود انسان است

عقل، قوه‌ی نگهدارنده‌ی وجود انسان است. انسان‌های عفیف، انسانهایی هستند که عقل قدرتمندی دارند. و این افراد، به سبب عفت‌شان از گناه در امان می‌مانند امّا پایه‌های عفت، بر قناعت استوار است. یعنی کسانی قادرند در تمام شئونات‌شان، عفت بورزند که روح قناعت در ... ادامه مطلب »

🍁آثار #قناعت در درمان #غم🍁

🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅🔅 #راههای_مبارزه_با_غم #استادمحمدشجاعی جلسه 55؛ مورخ94/10/12 🍁آثار #قناعت در درمان #غم🍁 🌾قناعت به معنای قانع بودن به مقدار نیاز، ضرورت و کفاف است. آدم قانع همواره احساس بی­نیازی می کند. چون هر چه سطح تعلقات به ماده بیشتر باشد سطح تعلقات نفس هم بیشتر ... ادامه مطلب »

☘آثار معرفت الله در شادی انسان☘

❄️💥❄️💥❄️💥❄️💥❄️ #شادی #استادمحمدشجاعی جلسه(8)،مورخ ۹۴/11/10 ❄️تأثیر روانی معرفت الله در شادی انسان❄️ ✨شناخت خدا مبتنی بر باور صحیح از اوست و تأمین زندگی شاد، به معنی واقعی آن، مستلزم هزینه‌هایی چون چشم فروبستن از برخی شادی‌ها و لذت‌های دنیوی و بدست آوردن لذت های ... ادامه مطلب »

خوشبوترین گلاب در این کربلا منم

خوشبوترین گلاب در این کربلا منم شیواترین نوا در این نینوا منم با خون نوشته زیر گلویم کلیم عشق باب الحوائج حرم مصطفی منم با دست کوچکم گره ها باز می شود مردم علی اصغر مشکل گشا منم نامم علی اصغر و در کشتی ... ادامه مطلب »