خانه » كتاب :اسلام پزشك بي دارو

كتاب :اسلام پزشك بي دارو

تفريحات معتدل

تفريحات معتدل زندگى با نشاط، بدون تفريحات سالم ميسر نيست تفريحات مخصوصا براى آنان كه سرو كراشان بيشتر با فكر و مغز است لازم تر است ولى بطور كلى هر كس نسبت به كار و پيشه اى كه دارد بايستى تفريح متناسبى هم داشته ... ادامه مطلب »

احساسات معتدل

احساسات معتدل از آنجا كه هر چيز بايد در سايه اعتدال باشد هيجانها، دوستيها، محبت ها، عشق ها، همه بايد تعادل خود را حفظ كنند. ازدواج يكى از احساسات دوران عمر، احساس نياز به زناشوئى است . طبعا هر بشر به حكم غريزه اى ... ادامه مطلب »

شخصيت معتدل

شخصيت معتدل از جهت روانى اگر آدم مستعد و خيلى مقراراتى هستيد شخصيت خودتان را معتدل نمائيد، و روحيه ميانه روى را انتخاب نماييد. روحيه معتدل روحيه اى نرم و ملايم و انعطاف پذير است . و اگر هم خيلى كم رو و كم ... ادامه مطلب »

اعتدال در زندگى

اعتدال در زندگى اگر بگوييم ريشه اساسى علم اخلاق ، اعتدال و ميانه روى است سخن گزافى نگفته ايم ، على (ع ) در اين باره ميفرمايد: لايرى الجاهل الا مفرطا او مفرطا(441) انسان نادان هميشه در حال افراد و تفريط است . در ... ادامه مطلب »

اضطرابها را در هم شكنيم ؟

اضطرابها را در هم شكنيم ؟ اولين تحول ، تحصيل اطمينان و آرامش روان و قلب است . آرامش قلب و نجات از اضطراب و تزلزل ، در ايمان و اعتقاد به مبدا آفريدگار است . ((الا بذكر الله تطمئن القلوب ))(437) دلها با ... ادامه مطلب »