خانه » اسلام شناسی -مشاوره و تربیت

اسلام شناسی -مشاوره و تربیت

اهمال کاری: بررسی علل و راه کارهای درمان

مشاوره اهمال کاری: بررسی علل و راه کارهای درمان مولف: مرتضی آقاتهرانی ناشر کتاب : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) نوع جلد: شومیز قطع: رقعی سال نشر: 1387 تعداد صفحات: 127 معرفی کتاب این کتاب دارای چهار فصل است که فصل ... ادامه مطلب »

ویژگی های ارتباط بد

مشاوره ویژگی های ارتباط بد اصرار می کنید که حق با شماست و طرف دیگر اشتباه می کند. تقصیر را به گردن طرف مقابل می اندازید. بی آنکه خواسته خویش را مطرح کنید خود را شایسته برخورد بهتر می دانید. طرف مقابل را به ... ادامه مطلب »

مهارت صبرآموزی

مشاوره مهارت صبرآموزی «صبر»به معنی انبارکردن دردها و غصه در دل و بیرون نریختن و بروز ندادن مشکلات نیست. انسان صبور در برابر ضربه های حوادث مقاومت می ورزد و برای کاهش فشار روانی حاصل از آن مهارت و هنر دارد. مهارت یک شبه ... ادامه مطلب »

والدين و شيوه هاي فرزند پروري

مشاوره والدين و شيوه هاي فرزند پروري زندگي خانوادگي نقش اساسي در حفظ سلامت رواني، اجتماعي و جسماني کودکان و والدين دارد. خانواده اولين و مهم ترين بافت اجتماعي را براي رشد انسان فراهم مي سازد. در جريان رشد طبيعي هر کودک يک رشته ... ادامه مطلب »

نقره سپید (نکات کلیدی قبل و بعد از ازدواج)

مشاوره نقره سپید (نکات کلیدی قبل و بعد از ازدواج) معرفي كتاب نقره سپید (نکات کلیدی قبل و بعد از ازدواج) محمدرضا رنجبر زندگی، آداب و اصولی دارد و ملاک ها و معیارها و استانداردهایی که اگر رعایت نشود چه خطرها و خاطره های ... ادامه مطلب »

نوجوان خسته و بي حوصله

مشاوره نوجوان خسته و بي حوصله سوال: من یک نوجوان خسته، ضعیف، بی حوصله هستم. در میان دوستانم خیلی تحقیر و مورد تمسخر قرار می گیرم. لطفا راهنمایی کنید. پاسخ: با سلام و تحیت خدمت شما پرسشگر محترم. اين حالت مي تواند به خاطر ... ادامه مطلب »

نگاه مشاور به مُراجع

مشاوره نگاه مشاور به مُراجع پرسش: ارتباط درماني در مشاوره بسيار مهم است. رفتارها، به ويژه رفتارهاي غيرکلامي، سرنخ هايي براي شناخت احساسات و انگيزه هاي زيربنايي افراد است و اين ارتباط درماني بيشتر از طريق توجه به رفتارهاي غيرکلامي (مانند حالات چهره و ... ادامه مطلب »

طلسم شده ( داستاني واقعي )

مشاوره طلسم شده ( داستاني واقعي ) زندگي من با عشق شروع شد، عشقي كه دلم براش مي تپيد و چون گنجي در گاوصندوق سينه ام نگهش داشته بودم. از اين كه كسي بخواد عشمو بدزده وحشت داشتم وحشت. دقيقا دو تا بهار از ... ادامه مطلب »