خانه » اسلام شناسي » ? بشتابید به سوی رزمایش…
23

? بشتابید به سوی رزمایش…

? بشتابید به سوی رزمایش…
⭕️ چرا دسته‌های شکوهمند عزاداری خیلی مهمه؟

#حجت_الاسلام_پناهیان:

امام: تکلیف مردم است دسته‌های #شکوهمند بیرون بیاورند!

? مودّت واجب است، نه محبت!

مودّت واجب است، نه محبت. مودّت با محبت فرقش اینه که مودّت ابراز شدنیه. چقدر ابراز کردی؟ لباس مشکی پوشیدی، جلسه آمدی، خود این ابراز است، دَمت گرم، ولی می‌ترسم شکوه ماشین‌هایی که دم در پارک شده، اونها بیشتر ثواب ببرند؛ چون آنها تظاهرات کردند. امام حسین(ع) در بیابان‌های کربلا آواره اند، ما در جای خوبی نشستیم عزاداری می‌کنیم.? ما امام حسین را محاصره کردیم کسی ازش خبردار نشود!

? دسته‌های عزاداری، #رزمندگانی که عزم یاری حسین(ع) دارند!

دسته‌های عزاداری نشان می‌دهند ما برای نصرت آمده‌ایم. در زیارت اربعین و زیارات دیگر می‌گویی: و نُصرتی لکُم مُعَدَّه؛ من آماده‌ام برای کمک شما. دسته‌های عزاداری، دسته‌های #رزمندگانی است که می‌خواهند بروند به یاری حسین(ع).

?  از شکوه دستۀ عزاداری باید یاد #رزمنده‌ها بیفتی!

دستۀ عزاداری را  از دور که می‌بینی باید یاد رزمنده‌ها بیفتی! در دهۀ محرم خیلی خوب است این‌جور جلسات جلوۀ بیرونی هم داشته باشد. این دسته‌های عزاداری هنوز کمه؛ هنوز شکوه لازم را ندارند؛ هنوز خیلی‌ها فکر می‌کنند دستۀ عزاداری سطحش پایینه، #بی‌کلاسیه؛ هنوز خیلی‌ها فکر می‌کنند #متفکرین و افراد برجسته باید بنشینند و دربارۀ حسین صرفاً اندیشه کنند. نخیر، اگر اندیشۀ تو جواب داده، باید برای اباعبدالله الحسین فریاد بزنی. این فریاد یا حسین تو باید با با اشعاری سرشار از #شعور در خیابان ها جاری شود. حضرت امام(ره) می‌فرمایند که اگر بروی در اتاقی زیارت عاشورا با صد لعن و صد سلام بخوانی، این اسلام را حفظ نمی‌کند!

?  امام: هر مکتبی هیاهو می‌خواهد!

امام می‌فرمودند: «هیاهو می‌خواهد، هر مکتبی هیاهو! باید پایش سینه بزنی! هر مکتبی تا پایش سینه‌زن نباشد، تا پایش گریه‌کن نباشد، تا پایش در سر و سینه زدن نباشد حفظ نمی‌شود.»

? اگر همین جلسه در یک دستۀ عزاداری بود، اثر روانی‌اش در جامعه و اثر روحی‌اش در ما خیلی بیشتر می‌شد

امام فرمودند: «مکتبی که پایش هیاهو نباشد باقی نمی‌ماند!» کسی که اهل اندیشه است، برای حسین(ع) هیاهو به پا می‌کند، دستۀ عزاداری راه می‌اندازد. ای ناصران دین خدا که آمدید برای نصرت! کاش رسم بود ما بیش از اینکه در #مجالس_سرپوشیده عزاداری و حتی سخنرانی کنیم، در دسته‌های عزاداری این کار را می‌کردیم. همین جلسۀ خودمان را اگر وسط دستۀ عزاداری انجام می‌دادیم، اثرش ده‌ها برابر بود! البته شاید به این #خوشگلی که در جای سرپوشیده باشد از آب در نمی‌آمد که #خودمان #خوش‌مان بیاید، ولی اثر روانی‌اش در جامعه و اثر روحی‌اش در ما خیلی بیشتر می‌شد.

?امام حسین(ع) آورۀ بیابانها بود! یک ذره شباهت پیدا بکنیم، خوب چیزی است…

اگر ما الآن روی خیابان نشسته بودیم، برای حسین کلّی سینه زده بودیم، و بعدش هم می‌خواستیم مقداری سینه بزنیم، وسط دسته چهارپایه گذاشته بودیم، کمی دربارۀ حسین(ع) حرف زده بودیم……آوارۀ خیابان‌ها شده بودیم. امام حسین(ع) در بیابان‌های کربلا آواره هستند، ما در جای خوبی نشستیم عزاداری می‌کنیم. یک ذره شباهت هم خوب چیزی است پیدا بکند انسان.

? دستۀ عزا یعنی رفتم امام حسین را کمک کنم!

دسته‌های عزاداری یعنی برای نصرت آمده‌ایم. یعنی من اعتراض دارم!?رفتم امام حسین را کمک کنم! دسته‌های عزاداری با حکمت طراحی شده از قدیم! عصر عاشورا که می‌شه عَلَم دستۀ عزا را می‌خوابانند! یعنی من رفتم امام حسین را کمک کنم!

? امام حسین(ع) را محاصره کردیم کسی ازش خبردار نشود!

امام حسین(ع) را محاصره کردیم کسی ازش خبردار نشود. اولین کاری که غربی‌ها می‌کنند، هنوز یک عادت برای خودشان تبدیل به فرهنگ نشده، صادرش می‌کنند. ما تا #مغز_استخوان‌مان حسین نفوذ کرده، به بغل‌دستی‌مان نمی‌گوییم!? چنددرصد تهرانی‌ها مزۀ سینه‌زنی امام حسین را تا حالا نچشیده‌اند؟! این‌جوری می‌نشینید، از هزار برابر این جمعیت #هزارتا فیلم بگیرند، اثرش یک‌صدم نیست. یک دستۀ عزاداری دویست نفره در خیابان راه می‌رود، هیئتِ دسته، عجیب  بر دل‌های پاک لرزه می‌اندازد! من با آدم‌هایی که به‌خاطر دستۀ عزاداری تحت تأثیر قرار گرفتند،معرفت پیدا کردند، مسلمان شدند، اوج گرفتند، از نزدیک صحبت کردم!

? این رزمایش حسینی را تبدیل کردیم به همایش حسینی!

وما این رزمایش حسینی راتبدیل کردیم به همایش حسینی! خیلی دلم می‌سوزد. خیلی باید کار بشود. آیا سازمان تبلیغات تمهیداتی خواهد ورزید که از اول صبح همۀ مردم بگویند #خیابان_انقلاب پر است ازدسته‌های عزاداری که به سمت #میدان_امام_حسین(ع) می‌روندو دور می‌زنند؟! همه برای خودشان تکلیف بدانند!

#فیلم
telegram.me/Panahian_ir/2435
ــــــــــــــــــــــــــــــ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.