خانه » اسلام شناسي » ?ماجرای شهادت حضرت فاطمه سلام الله عليها
23

?ماجرای شهادت حضرت فاطمه سلام الله عليها

?

?ماجرای شهادت حضرت فاطمه سلام الله عليها به روایت حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السّلام

امام حسين عليه السلام:
چون فاطمه عليهاالسلام از دنيا رفت، اميرالمؤمنين عليه السلام او را #مخفيانه به خاك سپرد و #محل_قبرش را ناپديد ساخت و سپس برخاست و رو به سوى قبر رسول خدا صلي الله عليه و آله كرد و گفت:
سلام من بر تو اى رسول خدا و سلام بر تو از جانب دخترت، همو كه اينك به ديدار تو آمده و از من جدا گشت و در آرامگاه تو در خاك خفت و خدا خواست كه زودتر به تو ملحق شود.
يا رسول اللّه ، از فراق دخت برگزيده ات، صبرم كم شده است و از جدايى سرور زنان عالم، شكيباييم را از كف داده ام. امّا تأسى به #سنّت تو و غم و دردى كه از فراقت كشيدم، باعث تسليت من (در مصيبت دخترت فاطمه) است. زيرا من خود تو را در لحد آرامگاهت نهادم و در حالى جان دادى كه سرت به سينه من چسبيده بود. آرى در كتاب خدا براى من بهترين عامل پذيرش [و تحمل اين مصيبتها] وجود دارد، ما همه از آن خداييم و همه به سوى او باز مى گرديم؛ هر آينه #امانت پس گرفته شد و گروگان دريافت گرديد و زهرا از كفم ربوده شد. يا رسول اللّه ! اينك اين آسمان نيلگون و اين زمين تيره چه زشت در نظرم جلوه مى كند! اندوهم هميشگى است و شبهايم به بيدارى مى گذرد و #غم و اندوه هرگز از دلم رخت برنبندد تا آن گاه كه خداوند، خانه اى را كه تو در آن جاى گرفته اى، برايم برگزيند [بميرم و به تو ملحق شوم]. مرا غصّه اى است بس دلخراش و اندوهى كه آرام و قرار نمى گذارد؛ چه زود ميان ما جدايى افتاد. #شكايت خود پيش خدا مى برم.

دخترت از #همدست_شدن_امّتت_در_ستم بر او، به تو گزارش خواهد داد، همه ماجرا را از او بپرس و اوضاع و احوال را از او جويا شو؛ زيرا چه بسا غمهاى سوزانى در سينه اش داشت كه راهى براى #شرح و بيان آنها نمى يافت ولى اكنون [به تو]خواهد گفت وخدا هم داورى مى كند و او بهترين داوران است.
اينك با تو بدرود مى گويم، بدرود وداع كننده اى كه نه #خشمگين است و نه خسته و بيزار؛ زيرا اگر از اين جا بروم از روى #ملال و خستگى نيست و اگر بمانم به واسطه بدگمانى به وعده اى كه خداوند به شكيبايان داده است، نباشد.

?الكافي : 1 / 458 / 3 ، أمالي المفيد : 281 / 7 نحوه ، أمالي الطوسيّ : 109 / 166
@thaghalain1
#شهادت_حضرت_فاطمه_علیها‌السلام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.