خانه » امام زمان (عج) » ☑️ تاخیر در ظهور به خاطر آماده نبودن ما است؛
23

☑️ تاخیر در ظهور به خاطر آماده نبودن ما است؛

☑️ تاخیر در ظهور به خاطر آماده نبودن ما است؛

?حجت الاسلام و المسلمین آقاتهرانی در پنجمین شب از ماه محرم؛ مسجد مقدس جمکران

✔️ تبلیغات از صدر اسلام یکی از مهمترین ابزار‌های مخالفان برای به انحراف کشیدن اسلان ناب بوده است. معاویه ابزار‌های تبلیغی مختلفی در دست داشت و از آن استفاده می‌کرد، مبلغین خاصی تربیت کرد تا اسلام منحرف شده را به جامعه آن روز القا کند.

✔️ وقتی اینگونه تبلیغات علیه دین شروع می‌شود عده‌ای که نسبت به اسلام حساسیت دارند اعتراض خواهند کرد.
معاویه از دو شیوه برای سکوت این افراد استفاده می‌کرد. اول تطمیع و دوم تهدید و امروز هم برای انحراف جامعه، از تبلیغات استفاده می‌کنند و ما نیز باید از این ابزار برای دفاع از دین استفاده کنیم.

✔️ ما مسلمانیم ولی سبک زندگی ما غربی است. غربی‌ها حتی بر روابط فردی و اجتماعی ما اثرگذاشته‌اند و برای این هدف سرمایه گذاری کرده‌اند.

✔️ افراد هر چه از برنامه‌‌های مذهبی فاصله می‌‌گیرند خودباختگی در برابر غرب و شیفتگی نسبت به این فرهنگ منحط در آنها بیشتر می‌شود. رواج جشن طلاق و هزینه‌‌های سنگین برای برگزاری مجالس عروسی سنگین و به روز در جامعه، این سبک زندگی از کجا آمده و زندگی ما را احاطه کرده است؟

✔️ این سبک زندگی باعث شده سن ازدواج بالا رود، خانواده‌‌ها تک فرزند باشند، مادران به جای ایفای نقش مادری به کار کردن فخر بفروشند و این در حالی است که ما توجهی به سبک زندگی اهل‌بیت (علیهم السلام) نداریم و بلد نیستیم فرزندانمان را علوی و مهدوی تربیت کنیم.

✔️ برخی مسؤولین ما آمریکا را کدخدا می‌دانند. برخی از مردم نیز این طرز فکر را می‌‌پسندند و حال باید سوال کرد که اگر زمان امام حسین (علیه السلام) بودید چه کسی کدخدا بود؟

✔️ اسلام چه کم دارد، آیا این حد از ایثار، مقاومت و ارزش‌‌هایی که داریم با غرب قابل مقایسه است؟ این علاقه، احساسات و عواطف، صله رحم، احترام و علاقه نسبت به خانواده و دوستان که سفارش اسلام است، آیا خوب نیست؟ غربی‌‌ها کدام یک از این‌‌ها را دارند؟

✔️ هر کس در طول تاریخ به سمت طاغوت رفت به ننگ و بدنامی گرفتار شد ولی کسانی مانند مالک اشتر و میثم تمار که بندگی خدا کردند و امیرالمومنین و فرزندانش را نفروختند و زیربار خفت و ذلت نرفتند در تاریخ ماندگار شدند.

✔️ بندگی شیاطین، انسان را گرفتار می‌‌کند، در حالی که عزت دست خداست و این عزت به کسانی عطا می‌‌شود که اهل ایمان و بندگی خدای متعال باشند.

✔️ عزت اسلامی و با ولی فقیه بودن را نفروشید، جای دیگر خبری نیست. صفات اباعبدالله (علیه السلام) را در خود بالا ببرید و به دنبال خراب کردن دین خدا نباشید و سعی کنید اسلام را بشناسید و دستورات آن را در خانه و روابط فردی و اجتماعی خود به کار ببرید.

✔️ تاخیر در ظهور به خاطر آماده نبودن ما است، ما در جمکران هم به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) توجه نداریم و اینجا هم به دنبال گرفتاری خودمان هستیم.
یکی از زمینه‌های این انقلاب فراهم کردن شرایط برای ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه) است و ما باید در این جهت تلاش کنیم، نه اینکه منتظر باشیم تا ایشان ظهور کنند بخواهیم در رکابش باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.