خانه » اسلام شناسي » شرف شمس
23   شهــيد محــمد ابراهيم همت

شرف شمس

☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️☘️

‏#  شرف شمس
چون شمس در هر دوره به حركت خاصه خود به نوزدهم حمل رسد، و آن در هر سال شمسى مطابق نوزدهم فروردین ماه شمسى خواهد بود، در آن یك شبانه روز، حروف عالیات شرف‏ شمس را كه هفت و سیزده اند، بر نگین‏ انگشترى حك كنند. و چنان انگشترى مزین به شرف شمس را در نزد خواص شرقى خاص است. نكته 977 هزار و یك نكته مطبوع، به رسم و وصف و شرف شمس اختصاص یافته است بدانجا رجوع شود.(دروس هیئت و دیگر رشته‏هاى ریاضى، ج‏1، ص: 72)
# شرف الشمس که سنگ نیست
در باور عامیانه، «شرف الشمس» نگین انگشتری زردرنگ است که بعضی ها به نیت گشایش در کارها به دست می کنند. اما در واقع شرف الشمس سنگ نیست. بلکه دعایی منسوب به امام علی(علیه السلام) است که در روز نوزدهم فروردین با آدابی خاص می نویسند و نقشی رمزگونه را پشت انگشتر عقیق زردرنگ حک می کنند.
در کتاب های اسلامی هم نقش شرف الشمس هم را شامل پنج اسم اعظم خداوند می دانند که آنها را کلمات مبارکه: الله، جمیل، رحمن، مومن و نور گفته اند و بجای نقش از پنج حرف اول آنها بصورت ا.ج.ر.م.ن میتوان استفاده کرد.
از سنگ شرف الشمس برای : چشم زخم ، گشایش امور ، برآورده شدن آرزوها ، افزایش رزق و روزی استفاده می شود.
نگین یا انگشتر و آویز شرف شمس برای ایمنى در سفرها و دفع از بدى ها حفظ وحفاظت جان و خیر و نیکى وافزایش رزق وروزی وآرامش رفع چشم زخم براورده شدن حاجات وآرزوها و درمان عمومی جسم وروح و……. تأثیر فوق العاده ای دارد .
بین طلوعین ۱۹ فروردین بهترین زمان وموثر ترین آن است بشرطی که ۱۹ عمل هنگام نوشتن رعایت شود که فقط به چند مورد آن میتوان اشاره نمود ونویسنده حتماً باید واجدشرایط باشد .
☘️☘️☘️☘️☘️                                                                           ‎
@khayerin_mahdavi
@montazer_ir
http://montazer.ir

           

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.