خانه » اسلام شناسی -شهدا » شهيد خسرو(مهدي) ملك قصابي
23   شهــيد محــمد ابراهيم همت

شهيد خسرو(مهدي) ملك قصابي

مسئلۀ دوم، حرکتی است که استکبار جهت نابودی انقلاب و خروجِ حزب الله [از صحنه]، جدیداً در شهرها به راه انداخته و آن، موجِ فساد و بدحجابی و اعتیاد [و] حرکت‌های مذبوحانه و مرموزِ سیاسی، تحتِ عناوینِ پانکی‌گری و امثالهم است و دشمن، این بار، از راهِ فرهنگِ جوانان وارد شده و این موج می‌رود متأسفانه با بی‌تفاوتیِ نیرویِ عظیمِ حزب الله، جایِ خویش را در جامعه باز یابد . شهيد خسرو(مهدي) ملك قصابي

 زنگ زده بود كه نمي تواند بيايد دنبالم .بايد منطقه مي ماند. خيلي دلم تنگ شده بود. آن قدر اصرار كردم تا قبول كردخودم بروم.من هم بليت گرفتم و با اتوبوس رفتم اسلام آباد.
كف آشپزخانه تميز شده بود.همه‌ي ميوه هاي فصل توي يخچال بود؛توي ظرفهاي ملامين چيده بودشان .
كباب هم آماده بود روي اجاق ،بالاي يخچال يك عكس از خودش گذاشته بود ،بايك نامه .
وقتي مي آمد خانه ،خانه من ديگر حق نداشتم كار كنم .بچه را عوض مي كرد .شير براش درست ميكرد سفره را مي انداخت و جمع مي كرد .پا به پاي من مي نشست لباسها را مي شست ،پهن ميكرد،خشك مي كرد وجمع مي كرد.
آن‌قدر محبت به پاي زندگي مي‌ريخت كه هميشه بهش مي‌گفتم «درسته كم مي‌آي خونه، ولي من تا محبت‌هاي تو رو جمع كنم، براي يك ماه ديگه وقت دارم.»
نگاهم مي‌كرد و مي‌گفت «تو بيش‌تر از اينا به گردن من حق داري.» يك بار هم گفت «من زودتر از جنگ تموم مي‌شم. وگرنه، بعد از جنگ به تو نشون مي‌دادم تموم اين روزها رو چه‌طور جبران مي‌كنم.»
شهید ابراهیم همت
منبع : برگرفته از مجموعه كتب یادگاران | انتشارات روایت فتح | مريم برادران
منبع کلام شهدا:وب سايت يادمان ايثار

           

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.