خانه » اسلام شناسي » 📿ذکر، حیات قلب است. هیچ چیز جز روح سالم
23

📿ذکر، حیات قلب است. هیچ چیز جز روح سالم

📿ذکر، حیات قلب است.

هیچ چیز جز روح سالم در آخرت بدرد نمیخورد. ❤️قلبی زنده است که روز به روز علاقه اش به خدا بیشتر شود و رغبتش به غیر خدا کمتر. این علامت قلب سالم هست، اگر یک نفر سال ها هم عبادت کند هر عبادتی و خدماتی بخواهد بکند اما این اتفاق برای دلش نیفتد معلوم است آنچه که دارد جذب میکند خوراک فطرتش نمیشود. 🥪خوراک طبیعتش دارد می شود هر چند که مقدس باشد مثل مکه و کربلا رفتن، نماز شب خوندن و هیأت و جبهه رفتن و …

🖤از دلمردگی اگر کسی بخواهد در بیاید (دلمردگی یعنی افسردگی و غم و غصه، بیماری های مختلف حسادت، سوءظن، ناامیدی و تاریک بینی اوضاع و افراد) باید قلبش حیات داشته باشد و بعد این حیات روزبه روز بیشتر شود تا خارج شود چون خروج از بیماری ها و باطل ها📶 تدریجی هست.

⚛️اگر از نماز، دعا و شنیدن حرف حکیمانه لذت میبری، نشان دهنده این است که قلب نمرده است. ولی حیاتش هم آن قدر کافی نیست که بتواند او را سالم بکند.

🗯فرمایش امیرالمؤمنین(ع)
حضرت میفرماید که (فی الذِکرِ حَیاتُ القُلُوب) در ذکر، حیات قلب ها است.
👈 هر کس بیشترتر زنده تر.
(اَذکُرُالله ذِکراً خالِصا) خدا را خالص یاد بکنید خلوص در یاد احتیاج به معرفت دارد.

♻️رابطه ما با خدا عین ربط است. خدا دائماً فیض میدهد و دائماً در ما می دمد. او در ما حضور قطعی و جدی دارد. وقتی این را فهمیدی و شهود میکنی که در فقر محضی و او کمال مطلق است، آن موقع میخواهی بی نهایت را یاد کنی ذکرت خالص میشود.

🔺استاد شجاعی

@farzand_aftab

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.