خانه » اسلام شناسی -مشاوره و تربیت » دخالت خانواده ها

دخالت خانواده ها

دخالت خانواده ها

ما ازدواج می کنیم و عموماً مهم‌ترین شخص در زندگی یکدیگر می شویم. اما اقوام درجه یک قبلی ما ـ پدر، مادر، خواهرها و برادرها ـ ناپدید نمی شوند. هریک از آنها نیازهای خاصی را برآورده می کنند. خواهر بزرگ-تر شما از زمان خردسالی در موقع سختی‌ها به کمک‌تان آمده است و شما هنوز دوست دارید که هر شب به او تلفن کنید… .
از آنجا که منابع زمان، پول، توجه و حمایت محدود هستند، هرکسی که رقیب شما در این موارد محسوب می شود، ممکن است اثر منفی روی ازدواج شما داشته باشد.
اگر به نظر می رسد که خانواده همسرتان، تقاضاهایی بیش از سهم واقعی شان در مورد تصمیم گیری، توجه یا پول دارند، یا احترامی را که حق شماست به شما نمی گذارند و با این کار دارند ازدواج شما را خراب می کنند، موثرترین استراتژی این است که از میدان مبارزه عقب نشینی کنید.
احترام به والدین همسرتان در جشن های تولد و تعطیلات، امری ضروری است اما شما ناچار نیستید که آنها را دوست داشته باشید و یا تحسینشان کنید یا با آنها رقابت کنید. اگر دوست دارید وقت بیشتری را با همسرتان بگذرانید، این موضوع را به او بگویید اما حرفی راجع به زمانی که او آزادانه با خانواده اش می-گذراند، نزنید. اگر از دست خانواده عیب‌جوی همسرتان عصبی هستید، از آنها فاصله بگیرید اما اصرار نداشته باشید که همسرتان طرف شما را بگیرد.
این به نفع شماست که بگذارید همسرتان خودش مسایلش را با خانواده اش حل کند، زیرا مشکلات حل نشده خانوادگی می توانند به سرعت به ازدواج شما راه یابند.[1]

پی نوشت :
1-سایت مرکز مشاوره موسسه امام خمینی

23   شهــيد محــمد ابراهيم همت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.