خانه » اسلام شناسی -شهدا » شهید ابراهیم هادی » راز مزار یادبود شهید ابراهیم هادی:🌸
23   شهــيد محــمد ابراهيم همت

راز مزار یادبود شهید ابراهیم هادی:🌸

راز مزار یادبود شهید ابراهیم هادی:🌸

ســالها از شهادت ابراهيم گذشــت. هيچکس نميتوانست تصور کند که فقدان او چه بر سر خانواده‌ي ما آورد. مادر ما از فقدان ابراهيم از پا افتاد و… تا اينکه در ســال 1390 شنيدم که قرار است سنگ يادبودي براي ابراهيم، روي قبر يکي از شهداي گمنام در بهشت زهرا ساخته شود. ابراهيم عاشق گمنامي بود. حالا هم مزار يادبود او روي قبر يکي از شهداي گمنام ساخته ميشد.
در واقع يکي از شــهداي گمنام به واسطه ابراهيم تکريم ميشد. روزي که براي اولين بار در مقابل ســنگ مزار ابراهيم قرار گرفتم، يکباره بدنم لرزيد! رنگم پريد و باتعجب به اطراف نگاه کردم! چند نفر از بســتگان ما هم همين حال را داشتند! ما به ياد يک ماجرا افتاديم که سي سال قبل در همين نقطه اتفاق افتاده بود! درســت بعد از عمليات آزادي خرمشهر، پســرعموي مادرم، شهيد حسن سراجيان به شهادت رسيد. آن زمــان ابراهيــم مجروح بود و با عصا راه ميرفت. اما به خاطر شــهادت ايشان به بهشت زهرا آمد. وقتي حسن را دفن کردند، ابراهيم جلو آمد و گفت: خوش به حالت حسن، چه جاي خوبي هستي! قطعه26 و كنار خيابان اصلي. هرکي از اينجا رد بشه يه فاتحه برات ميخونه و تو رو ياد ميکنه. بعد ادامه داد: من هم بايد بيام پيش تو! دعا کن من هم بيام همينجا، بعد هم با عصاي خودش به زمين زد و چند قبر آن طرف تر از حسن را نشان داد!
چند ســال بعد، درست همان جائي که ابراهيم نشــان داده بود، يک شهيد گمنام دفن شد. و بعد به طرز عجيبي ســنگ يادبــود ابراهيم در همان مــکان که خودش دوست داشت قرار گرفت!!

راوی:خواهر شهید

#شهید_ابراهیم_هادی❤️
#شادی_روحش_صلوات🌹

✅ @EbrahimHadi

           

یک دیدگاه

 1. رهبرانقلاب: هر قدمی که در راه استواری
  این انقلاب اسلامی برمی‌دارید، یک قدم به
  ظهور حضرت مهدی(عج) نزدیک‌تر می‌شوید.
  ———————————————–
  علامه طباطبایی : شما خوب باشید ،
  امام زمان علیه السلام خودش سراغتان می آید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.