الگوى شخصيت

⁉️ امام زمان در قبال منتظران و شیعیان چه عنایاتی دارند؟

⁉️ امام زمان در قبال منتظران و شیعیان چه عنایاتی دارند؟ ? جواب: توجه و عنایات آن حضرت به شیعیان و ارادتمندانشان بسیار زیاد است که به برخی اشاره می گردد: ۱-دفع بلا از شیعیان و منتظران. ۲-دعا برای دوستان و منتظران. ۳-تعیین نوّاب عام و تاییدات آنها. ۴-نصیحت و تذکر. ۵-پاسخ به مشکلات علمی. ۶-تعلیم دعا. ۷-شفای مریضان. ۸-برآوردن …

ادامه نوشته »

دو نمونه از شخصيت هاى برجسته اسلام

اينك هنگام انست كه نمونه اى از الگوهاى شخصيتى اسلام را بشناسيم : 1-بلال حبشى بلال از نمونه هاى سترگ است كه با منشى اسلامى ، تربيت يافته است . آثار اين عظيمت و تربيت را در اين گوشه از زندگى او بخوانيد: روزى به فرمان پيامبر، بر آن شد كه به خواستگارى دختر يكى از بزرگان قبائل برود. او …

ادامه نوشته »

تاثير محيط

محيط از عوامل بسيار مهم سازنده منش هر فردى است . و منظور همه محيط هايى است كه فرد از آغاز تا پايان زندگى ، در آن به سر برده است ، چون محيط خانه ، آموزش و پرورش ، كار، معاشرت هاى فردى و سرانجام محيط اجتماعى .

ادامه نوشته »

مرحله انعقاد نطفه و جنين ؛

مرحله بسيار حساس است . دانشمندان نظر مى دهند كه عامل وراثت در اين مرحله ، صفاتى را در نسل انسان به وديعه مى گذارد كه مشابه با صفات و ويژگيهاى پدر و مادر است . بنابر اين اسلام ، با دستورهاى لازم توجه والدين را به اهميت اين مرحله جلب مى كند.

ادامه نوشته »

شخصيت چيست ؟

اكنون بايد ديد، اصولا شخصيت چيست كه همه طالب آنند؛ هر كس آنرا در چيزى به اشتباه يا به واقعيت مى جويد، و موضوع يا نمونه ويژه اى را ملاك منش و شخصيت ايده آل خويش مى پندارد و با همه وجودش خواستار آن است ؟ چنانچه مى بينيم :

ادامه نوشته »